Vaše internetové připojení je zpět. Aby vše fungovalo správně, klikněte pro přenačtení stránky.
Nejste připojeni k internetu. Zkontrolujte své připojení a zkuste to prosím znovu.
PRAHA ČERTOVKA - EMIL WÄNKE - Umění
PRAHA ČERTOVKA - EMIL WÄNKE - Umění
PRAHA ČERTOVKA - EMIL WÄNKE - Umění
PRAHA ČERTOVKA - EMIL WÄNKE - Umění
PRAHA ČERTOVKA - EMIL WÄNKE - Umění
PRAHA ČERTOVKA - EMIL WÄNKE - Umění
PRAHA ČERTOVKA - EMIL WÄNKE - Umění
PRAHA ČERTOVKA - EMIL WÄNKE - Umění
PRAHA ČERTOVKA - EMIL WÄNKE - Umění
1 z 8

PRAHA ČERTOVKA - EMIL WÄNKE

Kup teď
Cena
2 990 Kč

nebo
Doprava a platba
Kurýr 199 Kč
Cenný balík 220 Kč
Mezinárodní přeprava 490 Kč
Osobní převzetí
Horoušany
Doba dodání 2-3 dny
Kartou online
Hotově při převzetí
Bankovním převodem
Podrobnosti
PRAHA ČERTOVKA - EMIL WÄNKE
Popis předmětu
Informace od prodejce
Doba vzniku

Originální signovaný barevný lept na papíře - Praha Čertovka (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Technika vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř a grafik Emil Wänke.

 

Čertovka

 

Čertovka je strouha či krátký vltavský kanál, který se nachází v Praze na Malé Straně a odděluje ostrov nazývaný Kampa od zbytku Malé Strany. Byla upravena ve středověku malostranskými johanity pro regulaci průtoku vody pro mlýny, které se do současnosti dochovaly v počtu tří. Zachováno zůstalo i dřevěné kolo u Velkopřevorského mlýna a řada mostků přes Čertovku.

 

V minulosti bývalo toto vltavské rameno nazýváno Strouha, někdy Strouha malá či Malostranská, podle majitelů okolních nemovitostí se nalézají v pramenech i názvy strouha Venclíkovská, Štěpánovská či Rožmberská. Dnešní pojmenování Čertovka zřejmě pochází až z 19. století a je pravděpodobně odvozené od názvu domu „U sedmi čertů".

 

Rozměry včetně rámu 43 cm x 33 cm. Obraz je adjustován do nového rámu. Originální barevný lept na papíře. Celkový stav - viz foto.

 

Obraz je přibližně ze 40 let 20. století.

 

Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor.

 

Emil Wänke

 

* 13.2.1901 Praha

 

malíř, grafik

 

člen skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU)

 

Studoval u profesora E. Dítěte na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a u prof. J. Loukoty, J. Obrovského, K. Krattnera, A. Brömseho, F. Thieleho na Akademii výtvarných umění v Praze. Věnoval se krajinomalbě, pragensiím a portrétní tvorbě. Nejvíce ho proslavily staropražské motivy provedené většinou technikou barevného leptu. V roce 1925 a 1937 vystavoval v Rubešově galerii v Praze, roku 1934 v Poličce, v roce 1934 a 1935 vystavoval s Bratrstvem výtvarného umění v Praze.

 

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

 

1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění,
1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž),
1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,
2010, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců (XXI. W - Ž).

 

 

 

 

 

PODÍVEJTE SE I NA OSTATNÍ MÉ AUKCE, PŘI VYDRAŽENÍ VÍCE OBRAZŮ PLATÍTE POUZE JEDNO POŠTOVNÉ - VŽDY TO NEJVYŠŠÍ. OSTATNÍ MÉ AUKCE JSOU K DISPOZICI ZDE...


 
 
Originální signovaný barevný lept na papíře - Praha Čertovka (Pragensia). Signován vpravo dole - viz foto. Technika vlevo dole - viz foto. Autorem je malíř a grafik Emil Wänke. Čertovka Čertovka je strouha či krátký vltavský kanál, který se nachází v Praze na Malé Straně a odděluje ostrov nazývaný Kampa od zbytku Malé Strany. Byla upravena ve středověku malostranskými johanity pro regulaci průtoku vody pro mlýny, které se do současnosti dochovaly v počtu tří. Zachováno zůstalo i dřevěné kolo u Velkopřevorského mlýna a řada mostků přes Čertovku. V minulosti bývalo toto vltavské rameno nazýváno Strouha, někdy Strouha malá či Malostranská, podle majitelů okolních nemovitostí se nalézají v pramenech i názvy strouha Venclíkovská, Štěpánovská či Rožmberská. Dnešní pojmenování Čertovka zřejmě pochází až z 19. století a je pravděpodobně odvozené od názvu domu „U sedmi čertů". Rozměry včetně rámu 43 cm x 33 cm. Obraz je adjustován do nového rámu. Originální barevný lept na papíře. Celkový stav - viz foto. Obraz je přibližně ze 40 let 20. století. Bude šperkem ve Vaší sbírce a úžasnou dekorací Vašich prostor. Emil Wänke * 13.2.1901 Praha malíř, grafik člen skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU) Studoval u profesora E. Dítěte na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a u prof. J. Loukoty, J. Obrovského, K. Krattnera, A. Brömseho, F. Thieleho na Akademii výtvarných umění v Praze. Věnoval se krajinomalbě, pragensiím a portrétní tvorbě. Nejvíce ho proslavily staropražské motivy provedené většinou technikou barevného leptu. V roce 1925 a 1937 vystavoval v Rubešově galerii v Praze, roku 1934 v Poličce, v roce 1934 a 1935 vystavoval s Bratrstvem výtvarného umění v Praze. VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH: 1984, Seznam výtvarných umělců evidovaných při Českém fondu výtvarných umění, 1993, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž), 1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců, 2010, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců (XXI. W - Ž). PODÍVEJTE SE I NA OSTATNÍ MÉ AUKCE, PŘI VYDRAŽENÍ VÍCE OBRAZŮ PLATÍTE POUZE JEDNO POŠTOVNÉ - VŽDY TO NEJVYŠŠÍ. OSTATNÍ MÉ AUKCE JSOU K DISPOZICI ZDE...

Nabídka č. 7029558066 Vystaveno 24.04. 22:04 Zobrazení: 3